PrimeTime קהילות
 
חזור   PrimeTime קהילות > קהילות חברתיות > תוכנה, משחקים ואינטרנט
עמוד הבית אינדקס הקהילות הרשם חפש הודעות היום סמן קהילות כנקראו


  קהילת תוכנה, משחקים ואינטרנט
   >> אתר "חבר'ה" בבעלות חדשה; יהפוך לרשת חברתית

   חדשות ועידכונים בעמוד הבית   
עבור לקהילה

 
 
כלי נושא הצג מצבים
ישן 17-10-2007, 13:43   #1
Yaniv
רכז עידכונים PrimeTime
 
האווטאר של Yaniv
 
 
הודעות: 31,472
[b]בקרוב בגירסה חדשה - אתר חבר'ה

חברת גלובל נטוורקס הודיעה כי רכשה 70 אחוז מקבוצת אתרי חבר'ה (מחברת 'מחשבה') והנה בעלת אופציה לרכוש את יתרת המניות.

אנשי גלובל נטוורקס מתכננים להשיק בתוך מספר חודשים גרסה חדשה של האתר, שלטענתם תהווה קפיצת מדרגה משמעותית בעולם הרשתות החברתיות בישראל. מגלובל נטוורקס נמסר כי ברשת החברתית החדשה יושקעו כ-5 מיליון שקל, וכי ההשקה מתוכננת לרבעון הראשון של 2008, והיא תלווה בקמפיין השקה ייחודי.

אתר חבר'ה הוקם בשנת 2002, והוא מאפשר למשתמשיו לאתר ולתקשר עם חברים מכל שלבי חייהם - דרך ביה"ס היסודי, חטיבת הביניים, תיכון, תנועות נוער, צבא, אוניברסיטאות, עבודות קודמות, וכן קשרים טרנס אטלנטיים. בתחילת דרכו נהנה האתר מתשומת לב ציבורית גדולה, אולם בשנתיים האחרונות ירדה קרנו, בין היתר עקב תחרות מצד רשתות חברתיות אחרות בארץ ובחו"ל.

נוסף לרשת החברתית המוכרת, רשת אתרי חבר'ה מונה כיום גם את האתרים: 'לוחות' - נקודת הפתיחה לכל פורטלי הלוחות הקיימים (דרושים, יד שנייה וכו'); PIC - אתר להעלאת ושיתוף אלבומי תמונות; ואתר הפורומים הוותיק הייד פארק.

לדברי שחר סיידון - בעלים ומנכ"ל סייבל השקעות, שמונה לתפקיד יו"ר דירקטוריון אתרי חבר'ה: "כחברה שמאמינה מאוד בפוטנציאל הטמון ברשת האינטרנט, אנו מבצעים לא מעט השקעות בתחום זה וצופים עתיד מוצלח מאוד לאתר חבר'ה, לכשיעלה בדמותו החדשה בתוך מספר חודשים".

גיא כהן, מנכ"ל גלובל נטוורקס: "לחבר'ה יש כיום מאגר משתמשים רב ומגוון, עם יותר מ-15 אלף מצטרפים חדשים מדי חודש. המהלכים אותם אנו מתכננים להוביל בשנה הקרובה, יהפכו את חבר'ה לחזור ולהיות אחד מחמשת האתרים הגדולים בישראל, ואת גלובל נטוורקס לחברת האינטרנט השנייה בגודלה בארץ אחרי וואלה".

http://it.themarker.com/tmit/article/1499
__________________
Yaniv is offline  
ישן 17-10-2007, 14:04   #2
Yaniv
רכז עידכונים PrimeTime
 
האווטאר של Yaniv
 
 
הודעות: 31,472
[b]חבר'ה. בימים טובים יותר

חברת "גלובל נטוורקס" הכריזה על רכישת 70 אחוזים מקבוצת אתרי חבר'ה (מחברת "מחשבה"), עם אופציה לרכוש את יתרת המניות. היקף עסקת הרכישה לא פורסם.

אתר חבר'ה, אשר הוקם בשנת 2002, היה הרשת החברתית הראשונה בישראל, אם כי הציעה תכונות בסיסיים ומוגבלים מאוד בהשוואה לרשתות החברתיות המודרניות. האתר איפשר למשתמשים לפתוח כרטיס אישי וליצור קשר עם חברים בבית הספר היסודי, התיכון, תנועות הנוער, הצבא, האוניברסיטה, עבודות קודמות ועוד.

הישראלים התחברו לאתר בהמוניהם ובימים הטובים הוא מנה כמיליון וחצי משתמשים רשומים. אלפי פגישות מחזור נערכו בחסות האתר, ריבים ישנים חודשו, אהבות עבר וידידויות נרקמו מחדש. בעקבות ההצלחה, קבוצת "מחשבה", בעלת האתר, פתחה גם אתר תמונות, אתר לעצי משפחה, אתר לוחות, כלי למשלוח מגזינים בדואר האלקטרוני ואף רכשה את אתר "הייד פארק".

למרות הצלחתו, חבר'ה לא היה רווחי, ובניסיון לשנות את המצב, הוצפו המשתמשים בפרסום אגרסיבי לא ממוקד. גולשים רבים התלוננו על הודעות זבל ופירסומות מטרידות, שעושות שימוש בפרטים האישיים שמסרו באתר. משתמשים רבים גילו בתיבות הדואר שלהם הודעות לא ממוקדות המציעות להם לרכוש שואבי אבק, מתנות לחגים, או להמשיך ללימודי תואר שני, גם אם אין להם תואר ראשון. במקביל, האתר לא התפתח ודעך והלך עם השנים.

"גלובל נטוורקס", החברה הרוכשת, מקווה להחזיר עטרה ליושנה. היא מתכוונת לשדרג את "חבר'ה", במטרה להופכו לאחד מחמישה האתרים הפופולרים בישראל.

האתר נמצא בשלבים מתקדמים של פיתוח ושינוי, ובתוך כמה חודשים הוא צפוי לעלות בגירסה חדשנית שתהווה קפיצת מדרגה משמעותית בעולם הרשתות החברתיות בארץ, על פי ההצהרה שלה.

"המהלכים אותם אנו מתכננים להוביל בשנה הקרובה, יהפכו את חבר'ה לחזור ולהיות אחד מחמשת האתרים הגדולים בישראל, ואת גלובל נטוורקס לחברת האינטרנט השנייה בגודלה בארץ אחרי וואלה", מסר גיא כהן, מנכ"ל גלובל נטוורקס. כהן הוסיף כי, בשונה מאתרים רבים, הפרסום באתר חבר'ה הוא מפולח ומדויק (לא על פי ניסיון העבר), ונהנה מהיתרונות הייחודיים של מאגר הרשומים בו.

ברשת החברתית החדשה יושקעו כחמישה מיליון שקלים. ההשקה מתוכננת לרבעון הראשון של 2008, והיא תלווה בקמפיין השקה.

קבוצת גלובל נטוורקס שבבעלות גיא כהן, חברת סייבל השקעות ומשקיעים פרטיים נוספים, הוקמה בשנת 2003, ומתמחה בהקמה וניהול אתרי אינטרנט ורשתות חברתיות עבור הקהל הרחב, המותאמים לקהילות ואוכלוסיות שונות. בין היתר, הקבוצה מחזיקה בבעלות על אתרי ההיכרויות בליינד דייט ו-xlove.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3460801,00.html
__________________
Yaniv is offline  
ישן 18-10-2007, 14:20   #3
Yaniv
רכז עידכונים PrimeTime
 
האווטאר של Yaniv
 
 
הודעות: 31,472
[b]נוסטלגיה היא לא נוסחה מנצחת

לשם השוואה, Classmates, האתר שחבר'ה שאב ממנו את השראתו, הוקם ב-1995 ובניגוד לחבר'ה, המשיך לגדול ולהתפתח. בחודש אוגוסט הוא היה האתר החברתי הפופולרי השלישי בארה"ב, אחרי Facebook ו-MySpace, אך שיעור הצמיחה שלו קטן.

על פי נתוני נילסן נטרייטינגס, תוך שנה - מחודש אוגוסט 2006 ועד אוגוסט 2007 - הוא צמח בתשעה אחוזים בלבד, לעומת 117 אחוזים ל-Facebook ו-23 אחוזים ל-MySpace. כלומר, הנוסטלגיה החמימה שמספקים אתרים כאלה אינה בהכרח נוסחה להצלחה עתידית. גם אם חבר'ה היה מנוהל נכון ושומר על כוחו עד היום, לא היה בכך כדי להבטיח את מעמדו ולמנוע ממתחרים חדשים לעקוף אותו בסיבוב.

לסיום, עצה לאנשי "גלובל נטוורקס", המצהירים על מהלכים שיהפכו את האתר לאחד מחמשת הפופולרים בישראל ואת החברה לשנייה בתחום האינטרנט בארץ. כמעט בכל המקרים, מי שמצהיר הצהרות כאלה נשאר שחקן שולי. לא בגלל עין רעה, חלילה, אלא משום שמי שבאמת מכיר את השוק ויודע מה גודל האתגר מעדיף לעשות ולא לברבר.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3461315,00.html
__________________
Yaniv is offline  
ישן 19-10-2007, 01:47   #4
Yaniv
רכז עידכונים PrimeTime
 
האווטאר של Yaniv
 
 
הודעות: 31,472
מייסד אתר "חבר'ה": "זה כמו לידה מחדש"

שלומי אונגר, ממייסדי ובעלי אתר "חבר'ה", עשה את האקזיט כשמכר 70% לגלובל-נטוורק, אבל רק התחיל את הדרך. לאחר שנתיים קשות בהן אתר "חבר'ה" הפך לשם נרדף לג'אנק מייל, אונגר מבטיח להמציא את האינטרנט מחדששלומי אונגר מגיע לראיון מתנשף. זו לא ההתרגשות ממכירת 70% מאתר חבר'ה שבבעלותו ובבעלות שלמה ולדמן לגלובל-נטוורק תמורת סכום המוערך ב-15 מיליון שקל. הוא חזר בדיוק מאימון אופניים אתגרי בן שעתיים וחצי, אין לו אוויר. בעבר הוא הקיף את ניו-זילנד על האופניים, דיווש חלקים גדולים מהודו, וגמא בדרך גם כמה מרוצי טריאתלון, אבל ניכר שהדרך החדשה של "חבר'ה" היא האתגר הגדול ביותר שלו עד כה, "לידה מחדש", כדבריו.

אתר "חבר'ה" היה אחד ממיזמי האינטרנט המוצלחים ביותר שקמו בישראל לאחר התפוצצות הבועה, וה"התבגרות" מחדש של הז'אנר. העיקרון הוא פשוט: הגולשים יכולים לחפש את ה"חבר'ה" שלהם מהתיכון, מהצבא ואפילו מבית הספר היסודי. חברויות ישנות חודשו, הנוסטלגיה פרחה, ולרגע קט, בין שנת 2002 ל-2004, נראה היה כי "חבר'ה" הוא מדורת השבט החדשה של האינטרנט בישראל, הרבה לפני שמישהו בכלל הגה את צמד המילים "רשת חברתית".

"אני רואה את הדברים כלידה מחדש", אומר אונגר. "לוקחים מותג שעורר צמרמורת בגב של הרבה הרבה אנשים לפני חמש ושבע שנים. התרגשתי אישית במהלך הבנייה של 'חבר'ה'. חוויתי חוויות שלא חוויתי מעולם. פנו אלינו אלפי אנשים מכל העולם שגילו את אהבת הנעורים שלהם והתאחדו. למדנו כמה דברים על ישראלים. את החברמניות של העם הזה".

מחבר'ה ישנים, לחדשים

* הפנייה מגלובל נטוורקס הפתיעה אותך?

"אנחנו חיפשנו שותף במשך תקופה ארוכה. התנהלו מגעים עם מספר קבוצות. גיא כהן מגלובל נטוורק הוא יזם ברמ"ח איבריו. הוא מבין אינטרנט לא בדרך שתאגידים עושים. על אף שאנחנו חברה עם 100 עובדים והרבה פרויקטים באינטרנט, אין לנו מנטליות של תאגיד. מצאנו בהצעה של גלובל יזמים עם גב כלכלי שיוביל אותנו למהפכה הבאה".

* אתה תוותר על ניהול החברה?

"אני מוסר את מושכות הניהול העסקי לגיא. אני אמשיך לעסוק בפיתוח עסקי גם של 'חבר'ה' וגם של העסקים מסביב, כמו אתר PIC שמכיל למעלה מ-50 מיליון תמונות גולשים, שמקבלים דרכנו שירותי הדפסת תמונות מעשרות נקודות ברחבי הארץ".

* לאן הולך "חבר'ה"?

"אני הולך לנסות ולהמציא את הלידה מחדש של 'חבר'ה', על ידי בנייה מחדש של הרשתות החברתיות. אם בעבר חיפשת ב'חבר'ה' חברים ישנים, עכשיו תחפש חברים חדשים לתחום עניין משותף. אני אצור רשת לברנז'ה של עיתונאים, ל'כתומים' (מפוני גוש קטיף - ר.ר.ג.) כשאנחנו יודעים בדיוק מי פונה ומאיפה. אנחנו נקים רשת חברתית של עוסקים בהוראה - השביתה הבאה, אם תהיה, תהיה מתואמת משם. נקים לרופאים רשת חברתית משלהם שיחלקו בעיות, פתרונות, הרצאות ונסיעות.

"עשינו פיילוטים לרשתות קטנות בשנה האחרונה, והזמנו מעט גולשים מ'חבר'ה' להצטרף אליהם. זה עבד בצורה יוצאת מהכלל. זה עולם חדש. אני באופן אישי הולך לפתח מיזמים חדשים בחו"ל, כמו מיזם mycontainer.org שיושק בעוד מספר חודשים בארה"ב". מדובר ברשת חברתית עולמית, של תמיכה הדדית של בני נוער במצב חברתי מסוים. הם יוכלו לקבל עזרה ותמיכה מחברים בכל העולם. המיזם יושק כאמור בארה"ב תחילה, אחר כך בארצות נוספות".

* כאדם דתי אתה קצת עוף מוזר בעולם הקשרים הווירטואליים של האינטרנט.

"העולם הזה של קשרים חברתיים ברשת, זה צורך אנושי אמיתי. אין דבר כזה סקס וירטואלי ואהבה וירטואלית - אנשים מחפשים ברשת סקס אמיתי ואהבה אמיתית. זה צורך אנושי שקיים אצל כולם".

קיצור תולדות הג'אנק

תחילת הדעיכה של אתר "חבר'ה" במתכונתו הישנה, החלה לפני כשנתיים. האתר צבר רשימה של מאות אלפי מנויים, שהופיעו בשמם האמיתי, לרוב עם פרטים מזהים נוספים. באתר החלו להשתמש במסד הנתונים לדיוור ישיר, שמהר מאוד כונה בפי כל ה"ג'אנק מייל של ה'חבר'ה'". ב"חבר'ה" דיוורו הכול - החל משואבי אבק וכלה בחופשות בטורקיה. לגולשים נמאס. החל גל שהאשים את האתר בניצול מניפולטיבי של פרטי הגולשים. גולשים ביקשו למחוק את פרטיהם מהאתר - לא רוצים חברים מהעבר אם המחיר הוא תיבת דוא"ל מפוצצת בג'אנק. ואז פרצו לחלל הרשת הרשתות החברתיות, והווב 2.0. "חבר'ה", עם מאגר של מאות אלפי רשומים, נותר מאחור.

* בראייה לאחור, אתה מצדיק את גל האנטי שקם נגד "חבר'ה"?

"כן. 'חבר'ה' כאתר שמציע שירותי ערך מוסף ללא תשלום היה רעיון נועז. עוד ב-2002 נתתי ג'יגה חינם לאחסון, לפני כולם. חיפשנו מודל לרווח שלא על בסיס תשלום ואמרנו: נעשה פרסום לקהילת היעד הממוקדת. בדיעבד, אף אחד לא אוהב דיוור ישיר. אני מבטיח שבגלגול הבא של 'חבר'ה' לא יהיה דיוור אלא מודל של חשיפות באתר. עברנו ממש תהליך של גמילה מדיוור, שכללה התבגרות ופיתוח כל התשתיות מחדש".

* הטרנד החם ברשת היום הוא תוכן גולשים. יש תוכניות בכיוון?

"לא נשתתף במשחק של התוכן. נעבור במהלך 2008 לקהילות ערך מוסף מזוהות. נעשה את מה שאנחנו יודעים לעשות - ביזנס באינטרנט. הווב 2.0 זה באזז שהומצא באמריקה למטרות מסוימות. כמו שפעם צ'אטים ומסנג'ר היו האינטרנט, אני אמציא מחדש את הסיפור של האינטרנט הנועז שנותן ערך מוסף. האינטרנט שמקשר חברתית".

* מה בעצם הייתם צריכים מגלובל נטוורק: את הכסף, או את ה"ניעור" בחשיבה?

"גם וגם. הקבוצה הרוכשת היא חברת אינטרנט בכל רמ"ח אבריה. יש שם מנוע אמיתי שיביא ערך מוסף לגולשים, שיהיה שווה להם לבוא".

* העסקה תשנה משהו בחיים שלך?

"כולם צריכים להתפרנס. יש לי חמש בנות לפרנס. לעשות כסף זה לא בושה היום, אני אשאר אותו אדם".

* כיוזם והוגה אתר "חבר'ה" - איפה הכרת את אשתך?

"בבני-עקיבא".

http://www.globes.co.il/serve/globes/docvi...?did=1000264957
__________________
Yaniv is offline  
ישן 24-10-2007, 13:11   #5
Yaniv
רכז עידכונים PrimeTime
 
האווטאר של Yaniv
 
 
הודעות: 31,472
[b]חבר'ה. פוטנציאל מבוזבז

חברת גלובל נטוורקס הודיעה בשבוע שעבר על רכישתו של אתר "חבר'ה", ולאחר שהכתירה אותו בתואר "הרשת החברתית הראשונה בישראל", הבטיחה להפוך אותו לאחד מחמשת האתרים הפופולריים בישראל.

חבר'ה הוקם בשנת 2002, הרבה לפני שהמינוח "רשת חברתית" הומצא מחדש באינטרנט והפך למילה נרדפת להתרחשות מעיקה ומורטת עצבים. הוא כלל כמה פיצ'רים בסיסיים, כמו פתיחת כרטיס משתמש ואפשרות ליצירת קשר, אבל לא הרבה מעבר לכך.

מהר מאוד הוא הפך למכונה משומנת ובלתי נסבלת של הודעות זבל, שצבאו על תיבות המייל של הנרשמים כמו להק מטוסי קרב. בשלב מאוחר יותר הוא התרחב ורכש את זירת הפורומים המוכרת "הייד פארק", וניסה לשלב בתוכו כמה מודולים טכנולוגיים, שלמשך תקופות ממושכות נדמו כמו הודעות שגיאה קיומיות. זה היה תחילת סוף הבאזז.

מעורר שדים רדומים

אבל המציאות, כהרגלה, המשיכה בשלה. עידן MySpace נפתח במן מפץ גדול שהוליד חורים שחורים וגורי יקומים, וחבר'ה נותר מתבוסס בתוך נתוני תעבורה מנומנמים. למעשה, חבר'ה הוא אחד מסיפורי ההחמצה הגדולים ביותר של האינטרנט הישראלי.

הוא מיפה באופן מרשים את חיי הישראלי המצוי - החל מבית ספר יסודי, דרך חטיבת הביניים, השירות הצבאי, האוניברסיטה, המקג'ובים, ובעצם כל התחנות המוכרות, שרובנו עברנו דרכן בצורה זו או אחרת. שום יישום אחר לא איפשר לך להיכנס למחזור שלך בבית ספר יסודי, לראות שמות כה טראומטיים, כה מרגשים, כה נשכחים, ולתקשר איתם בהקלקת עכבר. זה הרגיש כאילו חזרת לעבר ועוררת מחדש את השדים שאוחסנו, רדומים, בתת ההכרה.

אבל עקב כל הסיבות שמנינו לעיל, משהו שם נשבר מהר. ואם לא השכלת לתפוס את הקשרים האלה בזמן ולבסס אותם מחוץ לאתר חבר'ה - הם שוב אבדו לבלי שוב.

הבסיס היה נכון

חבר'ה באמת יכול היה להיות הרשת החברתית, לא רק הראשונה בישראל (הרי התואר הזה, מלבד אלמנט היסטורי, לא נותן הרבה), אלא גם המובילה, האיכותית, זו שממפה היטב את כל הצרכים התקשורתיים שלך. הבסיס של האתר היה ייחודי ונכון.

חבל שמלבד הספאם והבעיות הטכנולוגיות לא הצליחו מפעיליו ליצור "מלכודות דבש" עבור כל אותם חברים אבודים. לצורך ההגינות אפשר לומר כי גם היום מתמודדים מרבית האתרים עם בעיה דומה. אבל חבר'ה לא הצליחה לגרום לגולשים שנרשמו לשוב ולבקר באתר לעיתים תכופות, וכך קרה שבעקבות הבאזז והפרסום הגדול הצטרפו לאתר קרוב למיליון ישראלים (לפי נתוני החברה), אבל לא ממש התלהבו מספיק כדי להפוך אותו לנקודה קבועה בגלישה היומית שלהם.

פשוט לא היתה להם סיבה. הספאם שמילא את תיבת המייל שלהם היה רק הקש ששיכנע להתנתק באופן סופי.

עוף החול?

האם יש סיכוי שחבר'ה יקום מההריסות ובאמת יהפוך לאחד מחמשת האתרים הפופולריים בישראל? קשה להאמין, למרות שאף פעם לא מזיק לכוון גבוה, הרי לסתם עוד רשת חברתית אין כבר מקום בזירה המקומית.

בכל פינה שלא תלך מחכה לך רשת כזאת, כל אחת מתהדרת במודולים אטרקטיביים, כל אחת מציעה אפשרויות חברתיות ועסקיות בלתי נלאות. השוק כבר דחוס.

בנוסף, רשתות חברתיות בקוד פתוח צובאות על דלתות האינטרנט, ואולי ישנו עוד יותר את פני השוק, בכך שיגרמו לכל קבוצת אינטרסים ולכל ארגון לפתוח רשת חברתית משלו. גם כך רוב מיטבי הגלוש כבר רשומים לאחת מקומית לפחות וכמובן לפייסבוק.

בכל זאת, אם חבר'ה תצליח להתממשק לאותו מיפוי היסטורי, ולהקים מתוך האין הדאטה בייסי למשל את חברי בית הספר היסודי שלך ואותך, ולחבר אתכם מחדש (לא ברור איך, אולי באמצעות קמפיין אגרסיבי שיחזיר את כולם), זו תהיה התחלה מבטיחה. אם לא - ממש לא ברור מה יש לה להציע.

http://net.nana10.co.il/Article/?ArticleID...947&sid=127
__________________
Yaniv is offline  
ישן 11-11-2007, 11:33   #6
Yaniv
רכז עידכונים PrimeTime
 
האווטאר של Yaniv
 
 
הודעות: 31,472
[b]שתי לידות עשו לך רע

לכל אחד יש אינטרס מסוים בעת הגלישה באתר חבר'ה. לא משנה אם אתה נשוי, אב לילדים, צמוד לקרקע פלוס לברדור. לרוב מכריי יש פחות או יותר אותה המטרה: לזהות אם רונית, שבכיתה ח' כבר רמזה על קווי דמיון מסוימים לפמלה אנדרסון, הצליחה לשמור על הגזרה אחרי שתי לידות. ובכן, היא לא הצליחה.

חבר'ה הוא סוג של מנהרת זמן, שמאפשרת לייצר המציצנות שלנו לבוא על סיפוקו, ולראות מה עשו השנים לקו השיער (אם כי התמונות באתר, לרוב מהטיול לתאילנד, אינן משקפות בהכרח את המציאות). ממרום 32 שנותיי, אני מסתכל אחורה על בני המחזור שלי - שנת 1994, עירוני ג' חיפה - ונדהם לגלות מה קרה לאנשים שהכרתי. החבר'ה, שהיו כל כך מגניבים בזמנו, מסכמים את חייהם במשפט אחד: "נשוי. עובד בהיי-טק".

העבריינים, אלה שמעולם לא חשבו שייצא מהם משהו, למדו קורס מקצועי כלשהו בימי הבועה - והיום הם מסכמים את סיפור חייהם במשפט: "נשוי. עובד בהיי-טק". הבחורות היפות מסכמות את סיפור חייהן במשפט: "נשואה, לעובד היי-טק", והחנונים, אלה שבילו את מיטב שנותיהם בתיכון בלימודים, מסכמים את חייהם במשפט - נכון, "עובד בהיי-טק". מעטים נשואים. חלקם עברו לתל אביב ונעשו עיתונאים. למעשה, בית הספר שלי תרם לתקשורת הישראלית כמות נאה של עובדים.

עצוב לראות כמה מעטים מבני המחזור שלי נשארו לגור בחיפה. רובם שכנים שלי באזור גוש דן. אני לא אנסה ליצור אתם קשר, אין לי בשביל מה. החיים ההם, בחיפה, עם הקבוצות החברתיות המטופשות והתלבושת האחידה, לא ניבאו, אפילו ברמז, באיזו אופן אחשוב ואתנהג 14 שנים מאוחר יותר. אני פותח את המסגרת וכותב: "עיתונאי. נשוי. לא עובד בהיי-טק".

http://www.themarkerit.com/tmit/article/1808
__________________
Yaniv is offline  
 

כלי נושא
הצג מצבים

חוקי פרסום הודעות
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is פועל
סמיילים הם פועל
[IMG] הקוד הוא פועל
קוד HTML הוא כבוי
עבור לקהילה


כל הזמנים קבועים כ GMT +3. השעה כרגע היא 20:46.


PrimeTime מהדורה 2.0 | חדשות וקהילות בתחומי הטלוויזיה, וידאו, מדיה וקולנוע ביתי
כל הזכויות שמורות לקבוצת פוקט © 2008. בכפוף לתקנון ולתנאי השימוש.